Ovaj mjesec: 2075

TRI GENERACIJE OLIMPIJACA U ŠKOLI

Dan utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora je 10. rujna, te smo tim povodom u našoj školi ugostili 3 generacije vaterpolista nositelja olimpijskih odličja s predsjednikom Vaterpolo kluba Cavtat Gašparom Butiganom.
Naši gosti bili su najbolji golman svijeta Luko Vezilić, nositelj srebrne medalje iz Moskve 1980. godine, vaterpolist Juga i reprezentativac, sportski direktor VK Jug Goran Sukno sa zlatnom olimpijskom medaljom iz Los Angelesa 1984., te Maro Balić nositelj zlatne olimpijske medalje iz Atlante 1996. godine. Svi su oni jedan drugom bili uzori kao i onima koji su se ispričali jer danas nisu mogli biti s nama, a to su Miho Bošković i Paulo Obradović.
Druženje je započelo i završilo uz cavtatsku himnu vaterpolu Od Ferala sve do ponte ne dajemo nikom konte…

Učenici su pripremili pitanja te se iz odgovora potvrdilo da je bilo koji sport važan i koristan, te su gotovo svi učenici u dvorani podigli ruku da i sami treniraju. Učenicima je naglašeno da je škola vrlo važna i da treba biti na prvom mjestu, a onda i sport uz što više tjelesne kulture u školi.

Vrijeme je bilo kratko za nabrojiti sve uspjehe, rezultate, odličja i priznanja naših sugovornika koje su zaslužili kroz svoje sportsko djelovanje. Urezuje se u sjećanje i rečenica koju je izrekao gospodin Sukno da je „bubicu“ kako će jednom biti olimpijac odredio kao svoj cilj još u desetoj godini te je time potaknuo učenike da i oni tako odrede, a uz jaku motivaciju i cilj stižu i medalje.

Spomenuli smo brojne bivše učenike naše škole i entuzijastične trenere cavtatskog kluba koji su i u drugim područjima života uspješni. Njihovi sportski rezultati zadužili su Hrvatsku te će se o svim ovim talentima ostati zauvijek zapamćeni i zapisani u povijesti sporta.

Svi sugovornici su se izvrsno snašli u razgovoru s učenicima napustivši svoju jutarnju rutinu, iz zone komfora podno skalina svetoga Nikole, čime smo bili iznimno počašćeni i ovim se putem još jednom zahvaljujemo.

Fotogalerija.

objavio: Administrator   datum: 11. 9. 2023.