BUDUĆA ŠKOLA

smileysmileysmiley

Zlatni status

« Prosinac 2017 »

Kako mi se čini e-dnevnik

ONE YEAR IN ENGLAND

VrtimZdraviFilm opet u školi

Vijesti - Osnovna Škola Cavtat

NOĆ KNJIGE 2017.

U spomen smrti dvojice književnih velikana Williama Shakespearea i Miguela de Cervantesa,  23. travnja slavi se Svjetski dan knjige. Šestu godinu zaredom imali smo čast pridružiti se stotinama škola, knjižnica i drugih ustanova u obilježavanju Noći knjige koja je u našoj školi održana 24. travnja 2017.

Više u OPŠIRNIJE. Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

Ove godine tema naših radionica bila je fantastika, znanstvena i epska.  Na sudjelovanje u Noći knjige pozvali su nas poznati likovi iz Charliea i tvornice čokolade, Gospodara prstenova, Ljubičastog planeta i Harrya Pottera koje su odlično utjelovili naši učenici.  Nakon poziva fantastičnih likova, podijelili smo se u različite radionice.

Namlađi sudionici proslave knjige i književnosti, učenici četvrtog razreda, oživjeli su  udaljeni svijet Sononu iz knjige A. Gadaša- Ljubičasti planet. U Ministarstvu smijeha, Ministarstvu boja, Ministarsvu glazbe i igara donijeli dašak udaljenog planeta u našu školu.

Kako književnost  može biti itekako slatka, pokazala je radionica Fantastična čokoloda u kojojoj su se pripremale čokoladne slastice i čitali raznovrsni zanimljivi recepti i slatka jela iz knjige Roalda Dahla- Charlie i tvornica čokolade.

Snalažljivost i brzinu razmišljanja pokazali su učenici koji su sudjelovali na radionici Fantastična potraga. U njoj su savladali zagonetke i uspjeli pronaći prsten iz serije knjiga J. R. R.  Tolkiena-Gospodar prstenova.

Radionica Fantastični sportovi okupila je učenike željne sportskog dokazivanja u uzbudljivom sportu iz serije knjiga o Harryu Potteru- metloboju. Jedino žalimo što smo imali neispravne metle , nažalost, nisu letjele.

Drago nam je što su učenici i učitelji književnu fantastiku pretvorili u fantastičnu Noć knjige 2017.

objavio: Ivana Miletić   datum: 26. 4. 2017.

Pratite nas i na YouTube kanalu naše škole.

VEČER MATEMATIKE 2017.

Učenici nižih razreda (1. do 3. razred) kao i učenici PŠ Čilipi radionice će imati u sklopu redovne nastave. Roditelji će o svemu biti obaviješteni.

VECER MATEMATIKE - PLAKAT.JPG

Dabar natjecanje