Vijesti iz knjižnice

Pravilnik o radu školske knjižnice

• Knjižnica je otvorena od 8 do 14 sati (srijedom od 11 do 17 sati).
  • Svi se učenici i učitelji imaju pravo besplatno koristiti školskom knjižnicom.
  • U prostorijama knjižnice korisnici se mogu koristiti knjigama, časopisima, novinama i ostalom knjižnom i neknjižnom građom.
  • Izvan knjižnice može se posuditi odjednom 2 knjige na rok od 15 dana, a lektira na rok od 7 dana.
  • Izvan knjižnice ne posuđuju se priručnici: enciklopedije, rječnici, atlasi, bibliografije.
  • Oštećena ili izgubljenja građa treba se nadoknaditi. Naknadu određuje knjižničarka u dogovoru s ravnateljicom i razrednikom.
  • Članovi su dužni čuvati knjige i ostalu knjižnu građu od svakog oštećenja (potcrtavanja, trganja listova, izrezivanja slika, prljanja i sl.)
  • Za posuđenu građu odgovara uvijek onaj tko ju je posudio.
  • Korisnici su dužni svaku promjenu adrese javiti knjižničarki.
  • Nitko ne može napustiti školu dok nije vratio knjižnici sve što je iz nje posudio.
  • U prostorijama knjižnice treba biti red i mir.
  • Pristup knjigama je slobodan.

objavio: Sandra Bašić   datum: 14. 1. 2011.