PŠ STRAVČA

O ŠKOLI

Područna škola Stravča nalazi se u istoimenom selu u konavoskim brdima.
Prva škola u Stravči otvorena je 1903. godine u župnoj kući. Uvijeti za školovanje velikog broja djece nisu bili dobri, te je izgrađena školska zgrada 1906. godine koja je nakon drugog svjetskog rata postala neupotrebljiva . Iz tog razloga prišlo se obnovi zgrade, te se radovi završavaju 1947. godine od kada se u obnovljenoj zgradi izvodi nastava. U prizemlju je učionica, a na katu učiteljski stan.
Područnom školom postaje 1959./1960. godine .
Zbog velikog broja djece iz okolnih sela šk. god. 1961./1962. postaje osmogodišnjom školom.
Krajem šk. god. 1974./1975. godine postaje četverorazredna i tako djeluje do 1990./1991. godine.
U Domovinskom ratu u cijelosti je devastirana a učenici pohađaju nastavu u Matičnoj školi.

Školska zgrada ponovno je obnovljena 1997. godine uz pomoć Općine Konavle.
Šk.god. preuređen  je prostor učionice pregrađivanjem u manji, ugodniji za hladne uvjete i broj učenika. Po potrebi na donjem katu  su dvije učionice.

e-pošta: pscilipi@os-cavtat.skole.hr

Broj učenika