« Ožujak 2024 »

UPUTE ZA ODRŽAVANJE NASTAVE OD PONEDJELJKA, 16.OŽUJKA 2020.

Nastava na daljinu od ponedjeljka, 16. ožujka 2020.

(UPUTE za roditelje i učenike)

• U našoj školi  Osnovnoj školi Cavtat nastojat ćemo do srijede uspostaviti funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve naše učenike u matičnoj i područnim školama.
  • Svi učenici će već od ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) i Sportske TV (5.-8. razred i srednje škole).
  • Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik.
  • Opterećenja i zastoji su sastavni dio rada koji je pred nama pa vas  molimo za strpljenje i razumijevanje.
  • Naša škola odabrala je servis Office 365 za škole, te time  Teams  i ostale kanale u skladu s prethodnim uputama učitelja, a za koje učenici od 5.-8. razreda imaju upute.
  • Svi koji imaju teškoće trebaju se javiti razrednicima kako bismo u ponedjeljak iste otklonii.
  • Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali  se neće  inzistirati da to rade u realnom vremenu nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

• DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

OŠ Cavtat i sve ostale škole

Učenici koji su u školi

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

Roditelji

Pratiti upute učitelja.

Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na Youtubeu.

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi

5. do 8. razred

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

• S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.

Za učenike razredne nastave čiji roditelji nisu u mogućnosti organizirati nadzor u kući, bit će organiziran prijevoz i prihvat u školi, ali se za njih neće održavati nastava nego će im biti omogućeno praćenje nastave na HTV-u.

Prehrana  i usluga produženog boravka u PŠ se ne organizira.

Ukoliko učenici 5.-8. razreda imaju potrebu aktivirati svoje tablete to će moći obaviti u ponedjeljak, te za taj dan imamo organiziran plan prijevoza. Prethodno s teškoćom  u povezivanju tableta upoznati razrednike.

Pratite mrežnu stranicu škole. :-)

Kontakt za sva pitanja:  ravnateljica@os-cavtat.skole.hr

Ove UPUTE nastale su temeljem Smjernica  Ministarstva znanosti i obrazovanja potaknutih Odlukama Vlade Republike Hrvatske od 11. i 13. ožujka 2020.,  te   uputom iz obraćanja ravnateljima ministrice Blaženke Divjak 14. ožujka 2020. Također s Dubrovačko-neretvanskom županijom kao osnivačem ostvarujemo iznalaženje najboljih rješenja za funkcioniranje procesa nastave.

objavio: Kate Kukuljica   datum: 14. 3. 2020.