BUDUĆA ŠKOLA

smileysmileysmiley

Zlatni status

« Prosinac 2017 »

Kako mi se čini e-dnevnik

ONE YEAR IN ENGLAND

Konavoski vez u Osnovnoj školi Cavtat

RADIONICE VEZENJA za školsku godinu 2017./18.  održavaju se u:

• Osnovnoj školi Cavtat  četvrtkom od 12,20h. Voditeljice su vezilje Anita i Katarina Radović
  • Zavičajnom muzeju Konavle   četvrtkom u 18:00h.

MALI KUSTOSI  srijedom u 17:00h

Osnovna škola Cavtat jedna je od nositelja dobra

Konavoski vez je Rješenjem Ministarstva kulture stekao status nematerijalnog kulturnog dobra, pa je sukladno tome Osnovna škola Cavtat dužna provoditi mjere zaštite radi očuvanja umijeća izrade istog.

Radionice vezenja

Prvu radionicu imali smo u prvom projektnom danu 20. listopada 2015. Prijavilo se više od 100 učenica i učenika. Nakon kratke uvodne riječi krenuli smo s "vezenjem".

Raspored održavanja

Nastojat ćemo redovito održavati radionice utorkom i četvrtkom od 11,30-13,00h za učenike od 4.-8. razreda. Dobrodošli su i učenici od  od 1.-3. razreda utorkom i četvrtkom dok se njihove bake  ne organiziraju od sljedećeg tjedna oko 17,00h.  Trebamo pomoć mama, baka, poznanica kojih svakim danom imamo sve više i dalje ih sve pozivamo ih da nam se jave.

Pravilan i nepravilan početak vezenja

Za ispravno vezenje vrlo je važan točan početak, pravilno vezenje od samog početka. Fotografija otkriva razliku, na vama je da promatrate, vježbate, isprobavate  i vratite se vesti ako je potrebno iz početka dok ne utvrdite ispravnost.

Vježbe broj 1.

Strana na kojoj se veze

Prava strana:

O novostima ćemo Vas obavještavati na mrežnoj stranici škole i na panou u predvorju škole.

Vježbe broj 2!

Vježbe za one koji žele vesti preko zimskog odmora napisane su kroz prebrojavanje niti platna, također možete vidjeti i fotografiju veza.

_______________________________________________________________________________________________________________

PRVI CILJEVI SU ISPUNJENI

Druženja vezilja su za ovo polugodište pri kraju, a rezultati su tu. Djevojčice vezilje su uz pomoć i dobru volju svladale sve zadatke koji su pred njih stavile naše iskusne Konavoke. Svoje iskustvo i znanje spremno su prenosile na djevojčice koje su svaku njihovu riječ, potez rukom i nit upijale i stvarale svoje torbice i narukvice, ispunjavale svoje ciljeve koje možete vidjeti u priloženim fotografijama u fotogaleriji.

Pratite nas i na YouTube kanalu naše škole.

VEČER MATEMATIKE 2017.

Učenici nižih razreda (1. do 3. razred) kao i učenici PŠ Čilipi radionice će imati u sklopu redovne nastave. Roditelji će o svemu biti obaviješteni.

VECER MATEMATIKE - PLAKAT.JPG

Dabar natjecanje